Eleganckie obuwie męskie na wiosnę

  • 4 czerwiec 2017
  • 0 Komentarzy
Eleganckie obuwie męskie na wiosnę

Eleganckie obuwie męskie na wiosnę

mokasyny broomanCiepła pogoda sprawia, że coraz więcej mężczyzn szuka lekkiego obuwia, które będzie także wygodne i eleganckie. Co zatem trzeba wiedzieć poszukując idealnego obuwia na wiosnę?

Dziś do pracy nie trzeba już nosić butów garniturowych. Do większości stylizacji można swobodnie założyć półbuty charakteryzujące się eleganckim wyglądem. Do najczęściej wybieranych butów tego typu należą mokasyny i żeglarki.

Mokasyny

Pierwowzorem mokasynów jest obuwie rdzennych Indian. Charakterystyczną cechą tego typu butów jest brak cholewki, brak sznurowadeł oraz płaska podeszwa. Jest to niskie obuwie, które pasuje do lekkich strojów casualowych. Mokasyny doskonale prezentują się zarówno w zestawieniu z jeansami jak i jasnym, letnim garniturem.

Żeglarki

Żeglarki, albo inaczej buty żeglarskie, to odmiana mokasynów. Cechą charakterystyczną tego obuwia jest cienki rzemyk przeplatany w górnej części buta. Podobnie jak mokasyny można je założyć do letnich stylizacji.

 

Jak nosić mokasyny i żeglarki

Zarówno żeglarki jak i mokasyny są butami niskimi. Zgodnie z najnowszymi trendami nie powinno się do nich zakładać skarpetek. Jednakże każdy z nas wie, że wiosenna pogoda nie zawsze sprzyja noszeniu butów na gołe stopy. Dlatego też do tego typu obuwia zaleca się zakładanie stopek. Te krótkie skarpetki chronią nogi przed zimnem a zarazem są niewidoczne.

 

Zarówno mokasyny jak i żeglarki to obuwie, które doskonale sprawdza się w eleganckich aczkolwiek nieco luźniejszych stylizacjach. Świetnie się sprawdzają w pracy i nie tylko. Dodatkowym atutem jest fakt, że są miękkie i bardzo wygodne dzięki czemu stopy nie męczą się nawet w upalne dni.

Zostaw komentarz

* Pseudonim
* E-mail: (Not Published)
* Komentarz
Przepisz kod